Milli Olimpiyat Komitesi’nin Bütçe İsyanı

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
1 dk okuma süresi
KKTC Milli Olimpiyat Komitesi

Milli Olimpiyat Komitesi (KKTC MOK) Olağan Mali Genel Kurulu’nda, 2023 yılı faaliyetleri ve 2024 planları sunulurken, komitenin devlet bütçesinden yıllardır katkı alamadığına dair tepkiler dile getirildi.

Milli Olimpiyat Komitesi (KKTC MOK) Olağan Mali Genel Kurulu, Girne Öğretmenevinde yapıldı.

Toplantıda konuşan KKTC MOK Başkanı Dursun Koç, uzun yıllardır Devlet bütçesinden katkı alamadıklarını ve faaliyetlerini üyelerinin desteği ile sürdürmek zorunda kaldıklarını vurguladı.

Koç, 67/1999 sayılı Beden Eğitimi ve Spor Yasası’na göre KKTC MOK’un Devlet bütçesinden maddi katkı alma hakkının yasal dayanağını hatırlattı. Yıllardır bu katkıyı alamadıklarını ve gerekçesini de öğrenemediklerini ifade eden Koç, “Hangi yasal dayanağa bağlı olarak katkı alamadığımızı sorgulamaya devam ediyoruz” dedi.

Koç: Hukuki Mücadeleye Hazırız

Geçtiğimiz günlerde konuya ilişkin bir basın açıklaması yayımladıklarını ve yetkililerden yanıt beklediklerini belirten Koç, “Beklentilerimiz karşılanmaz ve gerekçeleri ile birlikte herhangi bir açıklama yapılmazsa, hukuki mücadele başlatmaktan çekinmeyeceğiz” diye konuştu.

KKTC MOK Genel Kurulu’nda Divan Başkanlığına Cafer Levent Karataş (ortada), sekreterliklerine ise; Badminton Federasyonu Başkanı Fırat Deniz ve Atletizm Federasyonu Temsilcisi Derya Atamer seçildi.

KKTC MOK’un uzun yıllardır devlet bütçesinden katkı alamaması, spor camiasında da tepkilere neden oluyor. Federasyon temsilcileri ve komite üyeleri, komitenin faaliyetlerini sürdürmesi ve sporun gelişmesi için gerekli desteğin sağlanması gerektiğini savunuyor.

Yazıyı paylaş
Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir