Millet İttifakı’nın Adayı Kılıçdaroğlu

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
1 dk okuma süresi

Türkiye’de ‘Millet İttifakı’ Cumhurbaşkanı Adayını Açıkladı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Mayıs’ta Gerçekleşecek Seçimde 6 Partiden Oluşan İttifakın Ortak Adayı Oldu…

Türkiye’de 14 Mayıs’ta yapılması beklenen 28. Dönem TBMM ve 13. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine kısa bir süre kala ‘Millet İttifakı’ ortak adayını belirledi.

Altı muhalefet partisinden oluşan ‘Millet İttifakı’ yaklaşık bir yıl süren görüşmelerin ardından ortak aday ve geçiş süreci yol haritası üzerinde mutabakata vardı.

‘Millet İttifakı’ çatısı altında bir araya gelen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), İYİ Parti (İP), Saadet Partisi (SP),
Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA), Gelecek Partisi (GP) ve Demokrat Parti (DP) liderleri son olarak Saadet Partisi Genel Merkezi’nde bir araya geldi.

Toplantıya ev sahipliği yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ortak adaylarının CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu: Türkiye’yi İstişare ve Uzlaşı ile Yöneteceğiz

‘Millet İttifakı’ Cumhurbaşkanı Adayı olarak ilk kez kameralar önünde kalabalığa seslenen Kemal Kılıçdaroğlu, ‘Millet İttifakı’nın kapısının ortak Türkiye hayalini paylaşan herkese açık olduğunu vurguladı.

Millet İttifakı’nın ‘Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’e geçiş sürecinin yol haritası üzerinde de mutabık kaldıklarının altını çizen Kılıçdaroğlu, geçiş sürecinde Millet İttifakını oluşturan siyasi partilerin genel başkanlarının cumhurbaşkanı yardımcıları olarak görev yapacaklarını duyurdu.


Yazıyı paylaş
Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir