Holguin, Beşparmak Düşünce Grubu’nu Ziyaret Etti

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
1 dk okuma süresi
Beşparmak Düşünce Grubu, Holguin Cuellar ile Görüştü

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Kişisel Temsilcisi Maria Angela Holguin Cuellar ve heyeti, Beşparmak Düşünce Grubu’nu (BPG) ziyaret etti.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri’nin Kıbrıs Kişisel Temsilcisi Maria Angela Holguin Cuellar, adadak siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine yönelik başlattığı ziyaretler çerçevesinde, Beşparmak Düşünce Grubu ile bir araya geldi.

BPG Genel Koordinatörü Yalçın Vehit ziyarette yaptığı konuşmada, Bayan Holguin Cuellar’a yeni görevinde başarılar diledi ve Kıbrıs sorununa ilişkin BPG’nin görüşlerini paylaştı.

Görüşmede BPG’nin “Federal çözüm modelinin Kıbrıs için neden uygun olmadığını ve müzakereler için ortak zemin oluşturulamadığını” açıklayan ortak görüş metni Cuellar’a sunuldu.

BPG üyeleri de toplantıda hazır bulunarak Kıbrıs sorununa ilişkin kendi görüş ve değerlendirmelerini dile getirdi.

Toplantıda BPG’ye Genel Koordinatör Yalçın Vehit’in yanı sıra Hakkı Atun, Ergün Olgun, Işın Ramadan Cemil, Cahit Atasoy, Hasibe Şahoğlu, Hatice Özlerşahin ve Mert Özdeş eşlik etti.

Beşparmak Düşünce Grubu

Beşparmak Düşünce Grubu kendini; Kıbrıs Türk Halkı’nı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ilgilendiren yaşamsal konularda düşünce üreten ve ürettiği düşüncelerin gönüllülük temeline dayalı çalışmalarla yaşama geçmesini amaçlayan,  kar amacı gütmeyen, aktif siyaset ve parti siyaseti ile uğraşmayan bir “düşünce grubu” ve “sivil toplum inisiyatifi” olarak tanımlıyor.

Yazıyı paylaş
Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir