“Gazze’de İnsanlık Ölmesin!”

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
2 dk okuma süresi

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, İsrail’in Gazze’de masumları hedef alan acımasız saldırılarının ardından, Gazze’de İnsanlık Ölmesin! sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

Gazze’de yaşanan insani kriz, tüm dünyanın yüreğini sızlatıyor. Sivillerin ve özellikle de çocukların yaşadığı bu trajedi karşısında harekete geçen Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı (KKTK), “Gazze’de İnsanlık Ölmesin!” sloganıyla insani yardım kampanyası başlattı.

Kızılay Genel Başkanı Sezen’den İnsanlık Adına Bağış Çağrısı

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Genel Başkanı Sezai Sezen yaptığı açıklamada; vefa duygusu en güçlü toplumlar arasında yer alan Kıbrıs Türk Halkının, dünyanın gözü önünde Gazze’de yaşanan İsrail dehşeti karşısında sessiz kalmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Bu çerçevede Gazze’de halen devam eden insanlık dışı saldırılar karşısında korumasız durumda, her gün, her saniye ölümle burun buruna olan Filistinli kardeşlerimize yardım elini uzatma kararı aldık

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılay Genel Başkanı Sezai Sezen

Yapılacak her kuruş yardımın acımasız abluka altında bulunan Filistinli çocukların ve ailelerin yaşamlarını kurtarılmasına ve yaralarının sarılmasına katkı sağlayacağını vurgulayan Sezen, insanlık namına başlattıkları kampanyaya tüm vatandaşları ve sivil toplum örgütlerini destek vermeye çağırdı.

Filistinlilere Yardımlar Nasıl Ulaştırılacak?

Kızılay’dan yapılan açıklamaya göre kampanya çerçevesinde elde edilecek nakdi bağışlar, Gazzeli siviller için yaşamsal öneme haiz insani yardım malzemelerinin temininde kullanılmak üzere Filistin Kızılayı’na şartlı bağış olarak iletilecek.

Kampanyaya Nasıl Bağış Yapılabilir?

Kampanyaya destek olmak isteyen hayırsever vatandaşlar, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı bağış kanallarından; Online, EFT/Havale ve SMS yoluyla yada Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı Genel Merkezi veya şubelerine makbuz karşılığı yapılabilecek.

Online bağış için tıklayınız: Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı (kktkizilayi.org)

Yazıyı paylaş
Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir