Erdoğan İlk Resmi Yurt Dışı Ziyaretini KKTC’ye Gerçekleştirdi

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
1 dk okuma süresi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından ilk resmi yurt dışı ziyaretini Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gerçekleştirdi.

Erdoğan’a KKTC ziyaretinde eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Savunma Sanayii Başkanı Haluk Görgün ve AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik de eşlik etti.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda resmi törenle karşılanan Erdoğan, tören birliğini selamladıktan sonra Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile bir araya geldi.

İkili görüşmeye bir süre sonra Başbakan Ünal Üstel ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar da dahil oldu.

Beklenenden uzun süren görüşmelerin ardından heyetler arası toplantıya geçildi.

Tatar ile ortak basın toplantısının ardından Lefkoşa’daki günü birlik temaslarını tamamlayan Erdoğan, ikinci resmi yurt dışı ziyareti için Ercan Havalimanı’ndan “TC-TUR” uçağıyla Azerbaycan’a hareket etti.

Yazıyı paylaş
Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir