Başbakan Üstel’den Kabinede Revizyon!

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
3 dk okuma süresi

Başbakan Ünal Üstel, kabinesinde 5 bakanlıkta değişime giderek yeni yasama yılından önce geniş çaplı bir revizyona imza attı.

Kulislerde uzun süredir konuşulan kabine değişikliği nihayet gerçekleşti.

Başbakan Ünal Üstel partisine ait sekiz bakanlıktan beşinde beklenildiği gibi yeni yasama yılından önce değişikliğe gitmeyi tercih etti.

Yeni kabine listesini Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’a sunan Başbakan Üstel, sürpriz görüşmenin ardından kameraların karşısına geçerek Cumhurbaşkanının onayladığı yeni kabineyi açıkladı.

Buna göre yeni Kabinede İçişleri Bakanı Dursun Oğuz, Maliye Bakanı Özdemir Berova, Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Gardiyanoğlu ve Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş oldu.

İçişleri Bakanı Ziya Öztürkler, Maliye Bakanı Alişan Şan, Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hasan Taçoy görevden alındı. Önceki kabinede Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı olarak görev yapan Dursun Oğuz İçişleri Bakanı olurken, Hüseyin Çavuş ve Sadık Gardiyanoğlu ilk kez bakan olarak kabinede yer aldı. Kabinedeki tek kadın olan İzlem Gürçağ Altuğra ise görevden alındı.

Başbakan Ünal Üstel, yeni kabinede yer alan isimleri açıkladı.

Üstel: Daha Büyük Reformlar için Değişiklik Yaptık

Kabine değişikliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Üstel, halka daha iyi hizmet verebilmek, daha büyük projeleri ve reformları hayata geçirebilmek için kabine değişikliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

“2027’ye Kadar Erken Seçim Düşünmüyoruz”

Ülkenin zor günlerden geçtiğine ve ekonomik sıkıntıların büyük olduğuna işaret eden Üstel, 2027 yılına kadar erken seçim, 2023 yılı içinde de UBP’de kurultayı yapılmasının düşünülmediğini söyledi.

Kabinedeki bu değişiklikler, siyasi çevreler ve halk tarafından geniş bir şekilde değerlendirilmeye devam ediyor. Yeni bakanların göreve başlamasıyla birlikte, hükümetin izleyeceği politika ve stratejilerde ne tür değişikliklerin yaşanacağı şimdiden merak konusu oldu.

UBP-DP-YDP Yeni Kabinesi:

Başbakan Ünal Üstel (UBP)

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu (DP)

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı (YDP)

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu (UBP)

Maliye Bakanı Özdemir Berova (UBP)

İçişleri Bakanı Dursun Oğuz (UBP)

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu (UBP)

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş (UBP)

Sağlık Bakanı Hakan Dinçyürek (UBP)

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu (UBP)Yazıyı paylaş
Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir