Yunanistan: Türkiye ile En Kötü Senaryoya Hazırız

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
1 dk okuma süresi

Yunanistan Savunma Bakan Yardımcısı Hardalias, Türkiye ile yaşanabilecek en kötü senaryoya hazır oldukları ifade etti.

Yunanistan Savunma Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, Atina Haber Ajansı’na konuştu.

Türkiye ile yaşanan gerilime ilişkin sert mesajlar veren Hardalias, Türkiye ile yaşanabilecek en kötü senaryoya hazır oldukları ileri sürdü.

“Savunmaya Son 3 Yılda 15 Milyar Euro”

Yunan devleti tarihindeki en güçlü orduyu kurmak için çalıştıklarını belirten Bakan Yardımcısı, son üç yılda hükümetlerinin savunmaya 15 milyar euro’dan fazla yatırım yaptığını anımsattı.

“Türkiye’nin Tavrı Son Derece Problemli”

Türkiye’nin tavrının “son derece problemli olmayı sürdürdüğünü” iddia eden Hardalias, “Sahadaki tehlikeli uygulamalarla birlikte benzeri görülmemiş bir revizyonizm ve meydan okuma gözlemliyoruz. Bizim açımızdan, bu tavrın özellikle söylem düzeyinde tırmandırılmasının, Türk hükümetinin seçimlere dair iç siyasi çıkarlarıyla ilgili olup olmadığı konusunda kaygımız yok” şeklinde konuştu.

“Her Türlüsüne Hazırız”

Bakan Yardımcısı, “Ege’nin karşı yakasındaki her yeni Yunan karşıtı küstahlığın ardında neyin saklı olduğunu da düşünmüyoruz. Bundan ziyade planlamamızı istikrarlı bir şekilde sürdürüyor ve yaşanabilecek en kötü senaryo da dahil olmak üzere her türlüsüne her daim hazırız” değerlendirmesini yaptı.

Yazıyı paylaş