Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı: Stoklar Kritik Seviyede

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
2 dk okuma süresi

Kıbrıs Türk Kızılay, yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte kritik seviyeye düşen kan stoklarının dengelenmesi için duyarlı vatandaşları kan bağışına çağırdı.

Kıbrıs Türk Kızılay, kan stoklarının kritik seviyeye düşmesi nedeniyle duyarlı vatandaşları kan bağışına çağırdı.

Kıbrıs Türk Kızılay’dan yapılan açıklamaya göre kan bağışlarında yaz aylarında yaşanan dramatik düşüşler, tedavileri devam eden talasemi ve onkoloji hastaları ile cerrahi müdahaleye ihtiyaç duyan hastalar için kan teminini zorlaştırıyor.

Kan Bankası’nda kritik seviyeye düşen kan stoklarını dengelemek için duyarlı vatandaşlar kan bağışına davet edildi.

Uzun: Halkımızı Kan Bağışına Davet Ediyoruz

Kıbrıs Türk Kızılay Genel Başkan Vekili Murat Uzun, yaptığı açıklamada; 18-65 yaş arası tüm sağlıklı bireyleri kan bağışına davet ederek şunları söyledi: “Yaz aylarında kan bağışlarının azalması, acil durumlarda ve ameliyatlarda ihtiyaç duyulan kanın teminini zorlaştırmaktadır. Bu nedenle, sağlıklı ve 18-65 yaş arası tüm bireyleri kan bağışında bulunmaya davet ediyoruz. Halkımızın bu zorlu günlerde kan bağışına destek olmasını bekliyoruz.”

Kan Bağışları Hayat Kurtarıyor

Kıbrıs Türk Kızılay’a yapılan gönüllü, karşılıksız ve düzenli kan bağışları, her yıl yüzlerce insana umut olmaktadır. Kan bağışları, talasemi ve onkoloji hastaları başta olmak üzere, diyaliz tedavisinde, cerrahi müdahalelerde, doğumlarda ve organ nakillerinde hayati önem taşımaktadır.

Kızılay Kan Hizmetleri

Kan bağışı hakkında detaylı bilgi almak için Kan Hizmetleri Hattı 0533 867 24 25’i arayabilir, kan bağış başvuruları için www.kktkizilayi.org web sayfası ziyaret edebilir, güncel kan bağış noktalarını öğrenmek için Kızılay sosyal medya hesapları (/kktkizilayi) takip edilebilir.

Yazıyı paylaş
Yorum Bırakın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir