KKTC Türkiye için Seferber Oldu

Kıbrıs Raporu
Kıbrıs Raporu Görüntülemeler
3 dk okuma süresi

Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinin ardından KKTC’de yardım seferberliği başlatıldı.

Türkiye’de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yardım seferberliği başlatıldı.

Kıbrıs Türk Halkı, Türkiye’de depremden etkilenen bölgelere nakdi bağışlar ve ayni yardımlarla destek olmak için depremin ardından hemen harekete geçti. Bağış kampanyalarına büyük ilgi gösteren vatandaşlar, topladıkları insani yardım malzemelerini bağış noktalarına teslim etti.

Yardım Malzemelerini Taşıyan 2 Gemi Türkiye’ye Gönderildi

Çeşitli kurum ve kuruluş ile vatandaşlarca toplanan, tıbbi malzemeleri, gıda kolileri, ısıtıcı, battaniye, kıyafet ve çadır gibi toplamda 200 tona yakın insani yardım malzemesi, Girne ve Gazimağusa limanlarından kalkan iki gemiyle Türkiye’ye gönderildi.

KKTC Sivil Savunma Teşkilatı Ekipleri Türkiye’de

KKTC Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı’na bağlı 30 kişilik arama kurtarma ekibi beraberinde tam teçhizatlı 8 araçla Türkiye’ye giderek arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Ekipleri Hatay’da!

Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı (GKK) tarafından deprem bölgesinde görevlendirilmesi maksadıyla 24 rütbeli personel ve 6 araçtan oluşan 3 Doğal Afet Yardım timi (DAFYAR), 10 itfaiye personeliyle birlikte 17 personel ve 3 araçtan oluşan Doğal Afet Kurtarma timi (DAK) yardım çalışmalarına katılmak üzere İskenderun’a dikkati.

Depremzede Yakınları için Ücretsiz Uçak Seferleri

Depremde yakınları etkilenen ve deprem bölgesine ulaşmak isteyenler için ücretsiz uçak seferleri düzenlenirken, Ercan Havalimanı’na getirilen yardımlar da havayoluyla deprem bölgelerine ulaştırılıyor.

Tatar’dan AFAD’ın Yardım Kampanyasına Destek Çağrısı

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkiye Cumhuriyeti Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından başlatılan deprem yardım kampanyasına destek verme çağrısında bulundu.

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı’ndan “Yanındayız Türkiye” Kampanyası

Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, Türkiye’de yaşanan deprem felaketi nedeniyle “Yanındayız TÜRKİYE” sloganıyla yardım kampanyası başlattı.

EVKAF’tan 2 Milyon TL Bağış

Kıbrıs Vakıflar İdaresi (EVKAF) depremzedeler için 2 milyon Türk Lirası bağışlarken, EVKAF Genel Müdürü ve çalışanları da gönüllü olarak maaşlarından kesinti yaparak dayanışma örneği gösterdi.

Din İşleri Başkanlığı Yardım Fonu Açtı

Din İşleri Başkanlığı, Türkiye’de depremzedelere katkı amacıyla yardım fonu açtığını duyurdu

Sendikalardan Maddi Manevi Destek Sözü

Türkiye’de yaşanan deprem felaketine ilişkin ortak açıklama yapan sendikalar ise her türlü maddi ve manevi destek vermeye hazır olduklarını bildirdi.

Belediyelerden Yardım Kampanyası

Birçok belediye başlattıkları yardım kampanyalarının dışında Türkiye’ye iş makineleri göndererek arama-kurtarma çalışmalarına katılıyor.

Yardım Seferberliğine Her Kesimden Geniş Katılım

Kıbrıs Türk Sanayi Odası Türkiye’deki deprem bölgelerine 2 tır hellim gönderileceğini açıkladı.

KKTC’den gönderilen iş araçları, operatörleri ile birlikte İskenderun Limanı’na intikal etti.

Üniversitede okuyan öğrenciler başlattıkları yardım kampanyalarıyla topladıkları insani yardım malzemelerini Türkiye’ye gönderiyor.

Yazıyı paylaş